Saç ekimi sonrası ilk yıkama önemlidir. Alınan sonucun tatmin edici olabilmesi için saç ekimini gerçekleştiren uzmanlar kadar, sonrasında yapılması ve yapılmaması gerekenlere dikkat etmek de bir o kadar önemlidir. Saç ekiminden sonraki sürecin önemli faktörlerinden olan “ilk yıkama” nasıl olmalıdır, konusuna da dikkat edilmelidir.Saç ekimi gerçekleştirildikten sonra arkasından ekilen saçımı nasıl koruyabilirim,bakım için neler yapmam gerekir,bir sürü soru işareti…

Saç Ekimi Sonrası Bakım

Ekim alanında kanama nedeniyle oluşan bir pıhtı tabakası bu nasıl temizlenecek,acaba kaç günde iyileşir, bu süreç içinde enfeksiyon gelişir mi bu ve bunun gibi sorular.

Saç ekiminden sonra kullanılan şampuanlar hangi özellikleri içermeli, nasıl bir şampuan tercih etmeliyim sorusunun cevabı ise;

*Öncelikle şampuanın iyileştirme özelliği olmalı. Proliferasyonu,kollajen sentezini arttırmalı; yara iyileşmesini hızlandırıcı özelliği olmalı

*Ödem (şişlik) önleyici etkisi olmalı.Anti-enflamatuar etkinlik

*.İmmun sistemi (bağışıklık sistemini) uyarmalı

*Nemlendirici etkisi olmalı

*Antiseptik (mikrop öldürücü) etkisi olmalı, ekim alanında mikroorganizmaların üremesini ve iltihaba neden olmasını önleyebilmeli. Virüs, bakteri, mantar, spor üremesini engellemeli; bu mikroorganizmaları yok etmeli.

*Ultraviyole ışınlarına karşı cildi koruyabilmeli.

Saçınızı ilk kez operasyondan 48 saat sonra yıkayabilirsiniz.

İlk yıkamada özel bir losyon ve şampuan tercihen köpük şampuan kullanmalısınız.

Ekimden sonraki 15 gün günde 1 ya da 2 defa yıkayabilirsiniz

Saç ekimi yapılan bölgeye elinize döktüğünüz losyonu elinizi hafif bastırarak ve asla sürtme hareketi yapmadan bol miktarda dağıtınız.

Ekim yapılan bu bölgede kabuk ve pıhtıların yumuşaması için jeli belirtilen süre kadar bekletmek gerekir.

Ardından ılık veya soğuk suyla elinizi yine bu bölgeye sürtmeden yumuşakça bastırarak iyice durulayınız.

Hemen ardından ekim sonrası kullanılmak üzere üretilmiş tercihen köpük şampuanı ya da şampuanı elinizle aynı şekilde hafifçe bastırarak ve asla sürtme hareketi yapmadan bol miktarda ve hafif köpürünceye kadar sürünüz.

Yumuşak bir havlu ile saçlarınıza hafifçe bastırarak ve sürtme hareketi yapmadan saçlarınızı kurulayabilirsiniz.

İlk yıkamadan 1 hafta sonra ekim yapılan bölgeyi hafif bir şekilde ovalayarak yıkayabilirsiniz.

Yıkamadan 10 gün sonra ekim yapılan alanda kabuk kalması iyileşmeyi olumsuz etkileyeceği için kalan kabuklar var ise dökülmelerini sağlamalısınız.

Yada saç ekimi yaptıran insanlar için özel geliştirilmiş olan Postop kullanmanız önerilir. 2 Farklı üründen oluşan Postop köpük ve jel ile saç ekimi sonrası güvenle saç yıkama işlemi sunmaktadır. Ürün hakkında daha fazla bilgiye http://www.postop.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Saç Ekimi Sonrası Hangi Şampuan Kullanılmalı? için 1 yorum yapılmış


TURGAY
08 Ekim 2018

İYİ GÜNLER BEN SAÇ EKİMİ YAPTIRDIM 11 AY OLUYOR HEP SABAMET ŞAMPUAN KULLANDIM SAÇLARIM GÜRLEŞMEDİ MAT DONUK DURUYOR BANA TAVSIYE EDECEGINIZ İYİ ŞAMPUAN SAÇI GÜRLEŞTİRECEK BİR ŞEY TAVSIYE EDERMISINIZ
Dr.Atilla Kaya
xpecia tablet başlayabilirsiniz,saçın beslenmesini arttırmak için hairforte sprey kullanabilirsiniz