Seboderm Şampuan saçlı derinin en ciddi sorunları olan hastalıkalrın tedavisi için geliştirilmiş, % 1 climbazol aktif maddesi yanı sıra saç besleyici, kalite artışı gibi artı özellikleri olan, günlük kullanıma uygun içerikle üreilmiş bir şampuandır.

Seboderm Şampuanın Nerelerde Kullanılır
Saçlı derinin aşırı yağlanması
Aşırı kepeklenme
Kafa derisinde kızarıklık, kaşıntı, ıslaklık hissi
Mantar veya egzamaya bağlı saç dökülmesi
Seboreik dermatit (yağlı egzama)
Saçlı deri mantarı
Pitriazis versikolor gibi şikayetlerle karşımıza çıkan ve bir tür egzama olarak kabul edilen yağlı egzama ve sıradan şampuanlarla düzelemeyen yoğun kepek sorunlarının tıbbi yaklaşımla çözümü için üretilmiş bir şampuandır. İçeriğinde etkinliği bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış ürünlerin olması seborderm şampuandan beklentileri artırmaktadır.

Seboreik Dermatit Tedavisinde
Ağır vakalarda dermotto, emovate, betnovate gibi ürünler yanı sıra yağlı egzama tedavi şampuanı kullanılır klinik tablo geriledikten sonra losyon tedavisi (betnovate gurubu ilaçlar kortizon içerdiği için uzun süre kullanılamaz) bırakılır ve sebo derm ile idame tedaviyle devam edilir. Burada tedavi aslında günlük şampuan yerine sebodermi kullanmak şeklindedir.

Yoğun Kepek Tedavisinde Kullanım
Sıradan şampuanlar yerine seboderm kullanmak yeterlidir, kepek sorunu tamamen düzeldikten sonra kullanımı seyrekleştirilip günlük şampuanlar kullanılabilir ancak sebodermi sürekli kullanmanın sakıncası olmaz.

Seboderm İçeriği
Seboderm şampuan içeriğiSodyumcoco ampho acetat ; Temizleyici aktif maddesi
Coco amido propyl betain ; Köpük dengeleyici
Synercid Asian fusion ; sarımsak ekstraktı
Alpha flor buddleja ao ; Cilt hasarını iyileştirici
Zinc pyrithione (Çinko pirition) ; kepek önleyici
Climbazol ; antifungal kepek önleyici
Provitamin B5 ; Saç kalite artışı sağlar,cildi besler
Pentavitin ; Nemlendirici
Polyqurtinium 10 ; Tarama kolaylığı sağlar, yumuşatıcı
Carbopol Aqua SF1 ; Zinc pyritone taşıyıcısı.
Hair Pharma güvencesi ile üretilmektedir. Hair Pharma Türkiye’nin saç sorunları ve saç hastalıkları konularına yoğunlaşan tek ilaç fabrikasıdır. Ürünlerinin neredeyse tamamı saça yöneliktir.

Seboderm Şampuan Fiyatı
Sınıfının en ekonomik şampuanıdır. Rkonomik sunulabilmesinin en önemli sebebi Türkiye’de satılan egzama şampuanları arasında en fazla üretilendir. Perakende satış fiyatı 31 TL dir. Tüm eczanelerden alınabildiği gibi internetten de alınıp güvenle kullanılabilir. Sahtesinin üretilmesini önleyen ciddi tedbirler sayesinde sahtesi yoktur.

Seboderm şampuan seboreik dermatit tedavisinde, devam tedavisinde ve tekrarının önlenmesinde güvenle kullanılabilecek bir şampuandır ve içeriğindeki saç ve cilt besleyiciler,kalite artırıcı ürünler, cilt hasarını düzeltici maddeler sebodermi diğer muadil egzama ve kepeğe yönelik tedaviler için üretilen şampuanların önüne geçmektedir.

Ayıntılı bilgiler için https://www.enbipharma.com/seboderm-cleaner adresini ziyaret edebilirsiniz.

Seboderm

İlk Çıkarılan Seboderm

Seboderm için 81 yorum yapılmış


admin
10 Ocak 2020

Pul pul dökülme egzama da olur.DermoTTO losyon ve Sebodeem şampuan kullanabilirsiniz.saçlı deriye losyonu uyguladıktan sonra bone takarak 3-4 saat bekletin,yine vücudunuzdaki egzamalı alanlara da losyonu uygulayın bekletin. Sikayetinizin dere2cesine göre haftada 2-4 kez uygulayın. Uygulamadan sonra tüm egzamalı alanları Seboderm şampuanla yıkayın. kılsız alanlarda ek olarak pruzon pomatta kullanabilirsiniz.uzun süren egzama saç dökülmesine neden olur, bu dönemde saçınızı destekleyecek Xpecia tablet ve biotin 5mg tablet kullanmanızı öneririm.
Dr.Atilla Kaya