Climbazol benzeri ketokonazol maddesi içerir. Yapılan bilimsel çalışmalarda climbazol daha etkili bulunmuştur ancak daha eski bir madde olduğundan ve yaşlı doktorların el alışkanlığı sayesinde üretimi devam etmektedir, oysa yeni çıkan özellikle climbazol içeren şampuanlar çok daha etkildir. Konazol adlı şampuanla aynı içeriğe sahiptir. Yoğun kepek ve seboreik dermatit hastalığında kullanılır. Bu hastalıklar Gerek yağlı egzama gerekse aşırı kepek sorunlarında şampuanlar tek başına yeterli olmayabilir bu durumda dermotto benzeri çok daha etkili ürünlerle tedavi yapıp tekrarlamasını engellemek için şampuanla devam etmek uygun olur.

Ketoral Şampuan

İçinde temizleyiciler yanında ketokonazol denilen mantar öldüren madde vardır.
Kepek oluşumunda mantarların etkiside olduğu için yoğun kepek durumunda tedaviye ketoralde eklenir.
4 hastalıkta tedavi amacıyla kullanılır
* Kepek
* Seboreik dermatit
* Pitriyais verzikolor
*  Saç derisi mantarı (tinea kapitis)
Ketoral şampuan haftada 2 defa kullanılabilir daha sık kullanımda saçta sorunlar çıkabilir. Climbazol içeren seboreik dermatit ve yoğun kepek şampuanları günlük kullanıma uygun şekilde üretilir.Ketoral Şampuan

Ketoral Şampuan Nasıl Kullanılır ?
Bu ilacı doktor tarafından teşhis edilmemiş cilt rahatsızlıklarında kullanmayınız.Şampuan formdaki Ketokonazol topikal’i ise kullanmadan önce kutusunu iyice çalkalayınız. Saçın veya derinin hastalıklı bölgesini su ile ıslatınız, iyice köpürtünüz Saçı veya hastalıklı bölgeyi köpüklü olarak 3 – 5 dakika bekletiniz ve sonra bol su ile durulayınız.Ketoral şampuanı belirtilerinizde iyileşmeler görülse de tam olarak doktorunuz tarafından belirtilen sürenin tamamı boyunca kullanınız. Enfeksiyon tamamiyle temizlenmeden de belirtilerinizde iyileşmeler görülebilir. Haftada 2-4 kez rutin kullandığınız şampuanınız yerine kullanınız.

Eğer 2 hafta içerisinde belirtilerinizde herhangi bir iyileşme görülmezse veya belirtileriniz kötüleşirse doktorunuza başvurunuz.
Diğer ilaçlı cilt ürünlerini kullanmayınız.

Ketoral Şampuanın Yan Etkileri
Saçlı deride kaşıntı, yanma veya tahriş
Saçlarda yağlanma veya kuruma

Ketoral Şampuan Fiyatı
Aynı etkiye sahip diğer şampuanlara kıyasla daha ekonomik gibi görünmektedir 11 TL ye satılmaktadır ama seboderm gibi climbazol gibi daha etkili madde içeren şampuanlarla kıyaslandığında miktar olarak üçte biri veya dörtte biri kadar az olması sebebiyle muadillerinden daha pahalıya gelmektedir. Saçlı deride seboreik dermatit gibi sorunu olan biri için ekonomik yön öenmli olmayabilir ama 100 cc kadar az olması diğer şampuanları tercih etmek için iyi bir sebeptir.

İlacın göz, burun, dudak veya ağız içine girmesinden kaçınınız. Eğer ilaç bu bölgelerden herhangi birine kaçarsa bol su ile yıkayınız.

 

Ketoral Şampuan için 680 yorum yapılmış


Leyla
06 Eylül 2019

Sac derimde kaşıntı var birde çok saçlarım çok dökülüyor
Dr. Atilla Kaya
Kaşıntı egzama nedeni ile olabilir. Uzun süren ve tedavi edilmeyen egzama saçın dökülmesine neden olur. Seboderm şampuan kullanabilirsiniz.

Yiğit
07 Eylül 2019

Merhaba hocam ,
Ben iki ay önce saç ektirdim ekimden önce kepek için ketoral kullanıyordum doktor önerisi ile kerastase şampuana başladım fakat kepek tekrar nüks etti ketotal kullanmam ekim yapılan saçlara zarar verir mi
Teşekkürler.
Dr. Atilla Kaya
Kullanabilirsiniz. Ketoral yeline sebodeem şampuan kullanırsanız günlük kullanıma uygun olduğu için saçlı deriyi fazla kurutma.

Tuncay
18 Eylül 2019

Saçlarım da kepek var belirli bölgelerde kaşıntı var saçlarımda dökülüyor bıttım sabunu kullanıyorum ama oda fayda etmedi napabilşrim
Dr. Atilla Kaya
Kepek ve kaşıntı egzama bulgusu olabilir. Uzun süre tedavi edilmeyen egzama saçın dökülmesine neden olabilir. Sabun ciltten iyi temizlenmediği için özellikle egzaması olanlarda sabun kullanımı önerilmez. Dökülmenin nedenı tam olarak belirlenmesi, genetik dökülme başlamış olabilir.dökülme için Biotin 5mg yada xpecia tablet başlamasını öneririm. Kepek ve kaşıntı için sevmedim şampuan kullanabilirsiniz, eğer 15 günde yeterli cevap alamazsınız egzamanız şiddetli ise beraberinde Dermotto losyonda kullanmanız gerekebilir

Kenan
28 Eylül 2019

Merhaba hocam saçımda yoğun kepek ve kaşıntı şikayetiyle gittim bu şampuanı verdi doktor benim merak ettiğim bu şampuan dht etkisini azaltıyor diye yorumalar duydum vücudun testosteron dengesini bozar mı teşekkürler
Dr. Atilla Kaya
Ketoral şampuan kepek şampuanıdır, hiç bir şampuan vücut hormon düzeyine etki etmez, Yanlış bilgilendirilmişsiniz.

sinan
02 Ekim 2019

iyi günler. bu şampuanı vücut içinde kullanabilirmiyiz. ayaklarım ve sırtımın bir kısmında da kaşıntı ve deri döküntüsü var.
Dr. Atilla Kaya
kullanabilirsiniz.

Doğan
02 Ekim 2019

Hocam öncelikle iyi günler doktoruma saçım döküldüğü
İçin gitmiştim biraz da kepek vardı bana ketoral i önerdi
Fakat ben bunu kullandığımda daha çok saçım dökülme
ye başladı neden acaba? LÜTFEN YARDIM EDİN
Dr. Atilla Kaya
Şampuanı değiştirin, seboderm şampuan kullanın, beraberinde biotin 5mg başlayın, dökülme devam ederse tekrar yazın, değerlendirelim

büşra
08 Kasım 2019

Hocam iyi akşamlar, doktora saç dökülmem için gitmiştim tüm değerlerim normal sadece D vitaminim eksik onun içinde 14 gün arayla devit-3 ampul kullanıyorum ayrıca saçımda yapışık ve büyük kepek var bu da kaşıntı yapıyor kullandığım şampuan biotin içtiğim ilaç alopecia ne yapmam gerekiyor lütfen bilgilendirirmisiniz?

admin
11 Kasım 2019

Saçınızda bahsettiklerinize göre egzama var. Önce bu tedavi edilmeli. Dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsiniz. Egzamada Iyileşmeyı hızlandırmak için HP biotin 5mg günde iki tablet almalısınız.
Dr. Atilla Kaya

melike
18 Kasım 2019

merhaba kızım 8 yaşında saç derisinde seboreik dermatit var.son 2 aydır kafa derisi kabuktan gözükmüyor.saçı ile birlikte deriye yapişık halde.çok ağır kokuyor.denemediğim şampuan gitmediğim doktor kalmadı.bitkisel olarakta bir şeyler araştırıp yaptım ama malesef sonuç yok.saç derisini kabuktan temizlemeye çalışıyorum ama acıyor diyor.çok çaresiz kaldım.

admin
22 Kasım 2019

Dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanın, haftada 2-4 defa kullanabilirsiniz. Beraberinde HP 5mg biotin tablet başlayın.
Dr. Atilla Kaya

Emre
27 Kasım 2019

Hocam saçlarım çok akşamdan sabaha ciddi biçimde yağlanıyor ve saç tellerimde incelme,zayıflama söz konusu. Hangi şampuanı kullanmamı veya ilave olarak ne yapmamı önerirsiniz. Teşekkürler

admin
27 Kasım 2019

Seboderm şampuan kullanabilirsiniz eğer 15 günde yağlanma azalmazsa dermotto losyon da kullanmaya başlayın.
Dr. Atilla Kaya

Elif
28 Nisan 2020

Hocam 13 yaşında kızim gitmedigim cildiye çocuk dr kalmadı aşırı derecede
Saç sökülmesi var ve hiç bir sonuç yok tahliler temiz
Sadece devit damla verip gonderiyoagönderiyorlar özellikle duş
Alırken saçlar suyu görünce tutam tutam geliyor hiçbir çare
Bulamadım hocam yardımcı olurmusunuz saygilarimla

admin
02 Mayıs 2020

Troid hormonları, Kan biotin düzeyine baktırır mısınız?
Dr. Atilla Kaya

Tuğba
17 Mayıs 2020

Benimde genetik olarak yoğun saç dökülmesi var bu şampuanı
Kullansam etkisi olurmu

admin
19 Mayıs 2020

Bu şampuan yağlı kepekli saçlar içindir, saç dökülmesi için değildir. Saç dökülmesin de şampuanın anlamlı bir etkisi yoktur, dökülme nedeni tespit edilip ona yönelik ilaç kullanmak gerekir.
Dr. Atilla Kaya

Nilay
15 Haziran 2020

İyi günler hocam. Saçımda pul pul kepekler var. Ama kepekler çok büyük. Ufak bir kaşımayla kanıyor. Ve saçlarım aşırı derecede çok ama çok dökülüyor.Saçımı taradığım zaman bir yerinden 5-10 tel saç geliyor. Ve acayip kaşınıyor saçım. Bunun nedeni ne olabilir? Dökülmesini ve kepeği önlemek için ne kullanmalıyım?

admin
20 Haziran 2020

Mutlaka dermatologa muayene olmalısınız.
Dr. Atilla Kaya

pelin
11 Eylül 2020

merhaba iyi günler saçım çok fazla dökülüyor açılma var genç olmama rağmen genetikte de kelleşme yok ve kafamda çok fazla yara var babam ketoral alıp kullanmış bana da aldı saç döküyor mu diye korkuyorum saçımın dökülmeyip daha fazlalaşmasını sağlamak ve kafamdaki yaraları iyileştirmek için ne yapmam lazım

admin
16 Eylül 2020

Merhaba,
Öncelikle kan değerlerinize baktırın, kansızlık vb bir sorun varsa tedavi alın. Egzama tedavisi için Dermotto losyon ve sebooderm şampuan kullanabilirsiniz. Şikayetlerinizin yoğunluğuna göre haftada 2-4 kez uygulayın, beraberinde saç kalitesini artırmak,dökülmeyi önlemek için xpecia tablet ve cildin iyileşmesini hızlandırmak için HP biotin 10 mg tablet başlayın.
Dr. Atilla Kaya