Climbazol  ( climbazole ) yoğun kepek olan hastalarda asıl sebep olan mantarların tedavisine özel geliştirilmiş bir tür mantar ilacıdır, bir çok ülkede ve Türkiye de şampuanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Aşırı kepeğin incelenmesinde malessezia furfur ve pyrosporum ovale mantarları olduğu görülür, tedavide bu mantarlara etkili ürünler tercih edilmelidir.

Climbazol den önce ketokonazol, itrakonazol adlı mantar ilaçları kullanılıyordu ancak uzun yıllardır kullanılmasına bağlı olarak mantarlar tanımış ve etkinliği eskiye göre daha az hale gelmiştir. Bu gurup ürünler yan etkileri sebebiyle genellikle haftada 2 defa kullanımla sınırlıdır.

Ağır yağlı egzama vakalarında görülen yoğun kepeğin tedavisinde egzamaya bağlı tedaviler uygulanmalı buna ek olarak şampuan kullanılmalıdır hastalığın tekrarını engellemek için de yoğun kepek tedavisi için önerilen şampuan kullanımına devam edilmelidir.

Burada şöyle bir sorun ortaya çıkıyor kullanımı rahatsız edici şampuanlar saçta parlaklığını kaybetme, kurutma gibi sorunlara sebep olmaktadır.Bu tür şampuanlar yerine günlük kullanıma uygun ama içinde mantarı öldüren şampuanlar tercih edilmelidir.Günlük kullanıma uygun kaliteli şampuan içeriği yanı sıra climbazol içeren şampuanlar diğer egzama şampuanları gibi tedavi etme etkileri yanı sıra saç kalitesini koruma ve saçı besleme özelliğine de sahiptir.

 Kepek için önerilen şampuanlarda olmazsa olmaz maddelerden biri de zink pyritiondur ve yoğun kepeğe önerilen her şampuanda mutlaka bulunur. Seboderm şampuanda zink piritionla birlikte klimbazol de vardır

 Climbazol İçeren Şampuanlar
Seboreik dermatit, saçlı deride mantar, aşırı kepek gibi sorunların çözümü için üretilmektedir. Bu hastalıkların tedavisinde en etkili maddedir. Bu hastalıkların tedavisi için önerilen diğer şampuanlardan (konazol, ketoral vs) farklı olarak gündelik kullanıma uygundur, her gün kullanılmasında hiçbir sakıncası yoktur. Bu hastalıklara sahip kişilerin ciltleri çabuk tahriş olduğu için içeriklerinde zararlı madde içermezler, bebe şampuanına yakın yapıdadır. Saçlı deriyi ve saçları kurutmaz ve besleyici özelliktedirler.

 Climbazol İçeren Şampuan Fiyatı
Genel fiyatlara yakındır, climbazolün fiyata etkisi olsa da pahalı ürünler değildir. 40-60 TL ye 300 ml lik şampuanlar vardır. Yurdışında satış fiyatları çok daha yüksektir. Yurt dışından Türkiye’ye ithal edilip satılanlar da eklenen vergiler sebebiyle pahalıdır.

 

hegor climbazole-sampuan-relieveseboderm-climbazolclimbazol-sampuan-oliproxfroixa-climbazol

 

Climbazol İçerenler için 184 yorum yapılmış


Serhat
10 Eylül 2020

Hocam benim yağlı egzama sorunum var yaklaşık 2-3 yıldır bi türlü kurtulamadım ve defalarca cildiyeye de gittim birkaç defa konazol kullamdım ama hala iyileşmedi ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olun

admin
16 Eylül 2020

Egzama tedavisi için Dermotto losyon ve sebooderm şampuan kullanabilirsiniz. Şikayetleeinizin yoğunluğuna göre haftada 2-4 kez uygulayın, beraberinde saç kalitesini artırmak,dökülmeye önlemek için xpecia tablet ve cildin iyileşmesi hızlandırmak için HP biotin 10 mg tablet başlayın.
Dr. Atilla Kaya

Mevlüt
06 Şubat 2021

Saçlarım günü birlik yağlanıyor. Saç kıl köklerim kırmızı. Klasik seboreik dermatit görüntüsü gibi değil. Hafif bir kepeklenme var. Kaşıntı çok fazla değil ama var. Saç dökülmem zaten Vardı 6 ay önce saç ektirdim ve bu sorunlarım başladı. Yağlılık hep vardı. Doktorum seboreik dermatit olduğunu söyledi verdiği ilaçlar pek işe yaramadı. Teşhiş yanlış olabilir mi hocam

admin
10 Şubat 2021

Merhaba,
Deematologa görürsünüz mü?