Climbazol  ( climbazole ) yoğun kepek olan hastalarda asıl sebep olan mantarların tedavisine özel geliştirilmiş bir tür mantar ilacıdır, bir çok ülkede ve Türkiye de şampuanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Aşırı kepeğin incelenmesinde malessezia furfur ve pyrosporum ovale mantarları olduğu görülür, tedavide bu mantarlara etkili ürünler tercih edilmelidir.

Climbazol den önce ketokonazol, itrakonazol adlı mantar ilaçları kullanılıyordu ancak uzun yıllardır kullanılmasına bağlı olarak mantarlar tanımış ve etkinliği eskiye göre daha az hale gelmiştir. Bu gurup ürünler yan etkileri sebebiyle genellikle haftada 2 defa kullanımla sınırlıdır.

Ağır yağlı egzama vakalarında görülen yoğun kepeğin tedavisinde egzamaya bağlı tedaviler uygulanmalı buna ek olarak şampuan kullanılmalıdır hastalığın tekrarını engellemek için de yoğun kepek tedavisi için önerilen şampuan kullanımına devam edilmelidir.

Burada şöyle bir sorun ortaya çıkıyor kullanımı rahatsız edici şampuanlar saçta parlaklığını kaybetme, kurutma gibi sorunlara sebep olmaktadır.Bu tür şampuanlar yerine günlük kullanıma uygun ama içinde mantarı öldüren şampuanlar tercih edilmelidir.Günlük kullanıma uygun kaliteli şampuan içeriği yanı sıra climbazol içeren şampuanlar diğer egzama şampuanları gibi tedavi etme etkileri yanı sıra saç kalitesini koruma ve saçı besleme özelliğine de sahiptir.

 Kepek için önerilen şampuanlarda olmazsa olmaz maddelerden biri de zink pyritiondur ve yoğun kepeğe önerilen her şampuanda mutlaka bulunur. Seboderm şampuanda zink piritionla birlikte klimbazol de vardır

 Climbazol İçeren Şampuanlar
Seboreik dermatit, saçlı deride mantar, aşırı kepek gibi sorunların çözümü için üretilmektedir. Bu hastalıkların tedavisinde en etkili maddedir. Bu hastalıkların tedavisi için önerilen diğer şampuanlardan (konazol, ketoral vs) farklı olarak gündelik kullanıma uygundur, her gün kullanılmasında hiçbir sakıncası yoktur. Bu hastalıklara sahip kişilerin ciltleri çabuk tahriş olduğu için içeriklerinde zararlı madde içermezler, bebe şampuanına yakın yapıdadır. Saçlı deriyi ve saçları kurutmaz ve besleyici özelliktedirler.

 Climbazol İçeren Şampuan Fiyatı
Genel fiyatlara yakındır, climbazolün fiyata etkisi olsa da pahalı ürünler değildir. 40-60 TL ye 300 ml lik şampuanlar vardır. Yurdışında satış fiyatları çok daha yüksektir. Yurt dışından Türkiye’ye ithal edilip satılanlar da eklenen vergiler sebebiyle pahalıdır.

 

hegor climbazole-sampuan-relieveseboderm-climbazolclimbazol-sampuan-oliproxfroixa-climbazol

 

Climbazol İçerenler için 177 yorum yapılmış


Serhad
03 Nisan 2018

Merhaba hocam bende yağlı egzama çıktı kulak arkasında burun kenarında ve göbek deliğinde oluşan yaralar vardı doktora gittim bana krem ve antibiyotik hap verdi ama yapmam gerekenleri ve kullanmam gerken şampuan vs. Önermedi siz yardımcı olabilir misiniz ve saç dökülmem de var
Dr.Atilla Kaya
seboderm şampuan kullanabilirsiniz.saç dökülmesi içinde xpecia tablet başlayabilirsiniz

Fatih
07 Mayıs 2018

Hocam bende aşırı saç yağlanması var ve azda olsa dökülme ne yapsam bu yağlanma geçer 1 yıldır yağlanma var ama ilaç kullanmadım ne kullansam bu yağlanma geçer
Dr.Atilla Kaya
climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsiniz

kutay
22 Mayıs 2018

Hocam selamlar. 1 ay önce saç ekimi yaptırdım. Ekili
bölgede kepek ve hafif kızarıklık var. Ekim işinde
görevli hemşire kepek ve hafif egzama dedi ve KETORAL
önerdi. Sizin tavsiyeniz nedir
Dr.Atilla Kaya
dermatologa görünmelisin

Salih
20 Haziran 2018

Hocam son 1 ayda saçım döküldü bundan önce de kafamın yan taraflarında hafiften açıklık vardı fakat artık üst taraflar dökülmeye seyrelmeye başladı sadece 1 ayda oldu bunlar sizce sebebi nedir?
Dr.Atilla Kaya
dökülme tepe bölgesinden olduğu için genetik dökülme düşündürüyor.fakat extra bir sorun var mı diye dermatologa görünebilirsiniz.anemi,hormon bozuklukları da saç dökülmesine neden olur.

EMİNE
13 Eylül 2018

merhaba hocam günaydın saçlarım ile başım dertte yardımcı olursanız çok sevinirim. saçlarım çok dökülüyor dipleri çok acıyor iri iri kepek ve yaralar var doktora gittim çözüm olmadı aktardan ilaç yaptırdım bi ara iyi geldi ama şimdi ürünleri kulanmama rağmen sıkıntım devam ediyor. ne kullanmam gerekiyor ne yapacağımı şaşırdım :((

admin
15 Eylül 2018

seboreik dermatit tarif ediyorsunuz dermoTTO losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsiniz
Dr.Atilla Kaya

Riza
18 Ekim 2018

Merhaba hocam benim sorunum yaklaşık bir kaç yıldır var bazı sampunlari kullanmama rağmen geçmiyor saçında kaşıntı ve kepeklenme var kaşınan bölgede küçük küçük yara kar olabiliyor nedir bu mantarlı ne kullanmam gerekli mantar için tablet ilaç ta kullandım gecmedi
Dr.Atilla Kaya
dermatologa görünmelisiniz.dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsiniz

Mehmet
06 Mayıs 2019

Merhaba hocam saç derisinde yağlanma oluyo saçımı hergün yıkıyorum tavsiye edebileceğiniz şampuan önerirmisiniz

admin
07 Mayıs 2019

Yağl

Tülay
10 Mayıs 2019

Hocam cildim çok yağlı saçlarım daha da yağlı.
Her gün yıkamak zorunda kalıyorum.

admin
10 Mayıs 2019

Eğer çok yağlı ise dermatologa görünün ,yağlanmayı azaltıcı ilaçlar başlayabiliyorlar.saçınız için seboderm şampuan kullanabilirsiniz.
Dr. Atilla kaya

Ferdi
12 Haziran 2019

Hocam saçımda yağlı seboreik dermatit var ve aşırı yağlı saç derimde tortu gibi şeyler var kaşıyınca tırnağıma takılıyorlar ve saçımda onlarla geliyor dökülüyor, ve cildim de aşırı yağlı 2-3 saate bir yıkamam gerekiyor o kadar fazla yağlanıyor sizce ne yapmam gerekiyor cvp verirseniz çok memnun olurum teşekkürler şimdiden..

admin
12 Haziran 2019

DermoTTO losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsiniz. Ama aşırı yağlanma varsa deemotologa muayene olup ilaç ta başlanabilir
Dr. Atilla Kaya

Elif
16 Şubat 2020

Merhaba hocam saç diplerinde kızarıklıklar ve aşırı kepek var. Haliyle kaşıntı yapıyor.
Yaglaniyor. Ne önerirsiniz teşekkkür ederim.

admin
18 Şubat 2020

Saç diplerinde kızarıklık,yağlanma ,kepek ve kaşıntı egzama bulgusudur.Dermotto losyon ve Seboderm şampuan kullanmanızı öneririm. Bu tedavi ile birlikte biotin tablet 5mg da kullanırsanız cildin iyileşme sürecini hızlandırır.
Dr. Atilla Kaya

Melek
24 Şubat 2020

Hocam merhaba benim saçım da aşırı derecede kaşıntı var ve
iri iri kepekler var ne kullanabilirim

admin
25 Şubat 2020

Saçınızda egzama var ,Dermotto losyon ve sebodeem şampuan kullabilirsiniz.
Dr. Atilla Kaya