SAÇ EKİMİ SONRASI TEMİZLİK NASIL YAPILMALIDIR ?

 

Saç ekimi, vücudun belirli bölgelerindeki sağlıklı saç köklerinin alınarak, kel kalmış boş kalmış ya da seyrelmiş alanlara ekilmesi işlemidir. Bu ekim işlemi, kaş, saç, sakal, göğüs gibi bölgelere yapılabilir. Bu işlem cerrahi bir işlemdir. Ve her cerrahi işlem gibi sonrasında bakım ve özen gerektirir.

 

Saç ekimi işlemi sonrasında hastanın saçlarına iyi bakması iyileşme süreci ve de yeni saç köklerinin kaliteli büyümesi için önemlidir. Küçük yaralara ve yeni ekilen saç köklerinin bakımına özenle dikkat etmelisiniz. Herhangi bir cerrahide olduğu gibi, saç ekimi sonrası da, belli miktarda yara izi ve kaşıntı olabilir. Ekim sonrası, doktorunuzun tavsiyelerine mutlaka uyunuz.

 

Saç ekiminden sonra (FUE ya da FUT Operasyonu), dermatolog ve / veya plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi uzmanlarının bir çoğu, kabukların iyileşmesine yardımcı olması, iyileşme sürecini hızlandırması ve de sağlıklı saç büyümesini sağlamak için hastalarına sadece şampuan önermez, aynı zamanda saçların daha kaliteli çıkması ve sağlam olması amacıyla ek gıda tekviyeleri ve de spreyler de tavsiye ederler.

 

Saç ekimi sonrası kullanabileceğiniz şampuanlardan biri de Alman papatyası özlü şampuandır.

 

 

ALMAN PAPATYASI ÖZLÜ ŞAMPUAN

 

Moos Papatya Özlü Günlük Şampuan, yüksek miktarda papatya özü ve gliserin içerir. Oldukça yumuşak bir şampuandır ve de günlük saç bakımı için de idealdir. Bu şampuan, saçları ve kafa derisini en nazik şekilde temizler.

Alman papatyasının en önemli özelliği, güçlü bir anti-inflamatuar, yatıştırıcı ve iyileştirici bir bitki olmasıdır. Saç ve saç derisinde oluşan her türlü tahriş durumunda, yatıştırıcı etkisi vardır.

Alman papatyası, aynı zamanda nemlendirici ve yumuşatıcı özellikleriyle saçlı derideki nem seviyesini korur ve böylece saç ekimi sonrası döküntü ve kızarıklıkları hafifletir. Aynı zamanda yeni saçları da besler.

Alman papatyası şampuanı, hem saç ekimi öncesinde hem de sonrasında kullanıma uygundur. Sadece saç ekimi sonrasında değil de, saçlarınız iyice iyileştikten sonra da kullanmaya rahatlıkla devam edebilirsiniz.

 

 

Papatya, iyileştirici özelliklere sahiptir. Bu çiçekler, bisabolol, bisabolol oksitler A ve B ve matriksinler, flavonoidler ve diğer terapötik maddeler gibi yağları da içerir. Papatya yağı içerisindeki flavonoidler vücut için bir anti-oksidan görevi görür ve vücuda zarar verebilecek serbest radikallere karşı korunmaya yardımcı olur. Bazı bilimsel araştırmalar, papatyaların antiseptik, antispazmodik, antipiretik, antibakteriyel, antifungal ve anti-allerjenik etkinlik gibi terapötik etkinliklerini doğrulamıştır.

 

Tüm bu faydalı sebeplerden dolayı, rahatlıkla saç ekimi sonrası ya da saçlarınızda ve saç derinizde sorunlar varsa günlük kullanım için de papatya özlü şampuanları tercih edebilirsiniz.  Papatya özleri içeren ürünler, cildinizin her türlü tahrişini sakinleştirir, cildi nemlendirir, yumuşatır, saçlarınızı besler ve parlaklık katar.

 

Papatya özlü şampuanın saç için diğer faydaları ise şöyledir : Saç rengini korur, parlaklık verir. Kepek oluşumunu önler. Saç derisini nemlendirir, her türlü tahrişi ve kaşıntıyı yatıştırır ve iyileştirir, saçları ve kafa derisini besler, kuru ve kırılgan saçlarda çok etkilidir.

Papatya ayrıca cilt iltihaplarını azaltır, iyileşmeyi hızlandırır ve bakteriyel enfeksiyonu önler. Papatya içerisindeki bisabolol, cilt iyileştirici özelliklerinden dolayı yüzyıllar boyunca kozmetikte kullanılmıştır. Papatya yağı, pürüzsüz ve sağlıklı cilt için günümüzde dermokozmetik ürünlerde kullanılmaktadır.

 

Papatya özlü şampuan yapay renklendirici ve paraben içermez.

 

Kullanım Talimatları: Islak saçlara uygulayın, saçları ve saç derisine hafifçe masaj yapın, aktif maddeler ve vitaminler saç derisine nüfuz edecek şekilde 3 dakika bekleyin. İyice durulayın. Göz temasından kaçının. Yalnızca harici kullanım içindir. Bir alerji oluşursa, doktorunuza başvurun. Çocuklardan uzak tutun.

 

Saç ekimi sonrası temizlik ve bakım önemlidir. Bu sebeple doğru şampuanlar seçilmeli ve dikkatle yeni ekilen köklere zarar vermeden, önce elinizde köpürterek yıkamalısınız. Hali hazırda yumuşak şampuanlar kullanılmalıdır ama siz de elinizden geldiğince nazik şekilde yıkamalısınız.

 

Saç ekimi sonrası, sadece şampuan yeterli değildir. Saç ektiren bir kişinin saçların dökülmesine eğimlidir. Yani saç ektirmiş olmanız ilerde saçınızın yeniden dökülmeyeceği anlamına da gelmez. Hem yeni ekilen saçlarınızı korumak ve güçlü sağlıklı büyümelerini sağlamak için hem de eski saçlarınızın da dökülmeye devam etmesini engellemek için ek ürünler de kullanmanız gerekir.

 

Bu süreçte ve hatta saç ekiminden de önce başlamanızı tavsiye ederek, ek gıda takviyeleri kullanmanız önemlidir. Saçınız için gerekli olan vitamin, mineral ve etken maddeleri içeren gıda takviyelerini kullanmanız tavsiye edilir. Xpecia Tablet tercih edebilirsiniz.  Hatta dökülme karşıtı procapil etken maddesi içeren saç spreyleri de, saçlarınızın hem dökülmesini engeller, hem de yeni saç köklerinizin güçlenmesini sağlar. Bu konuda da Hairforte Sprey tercih edebilirsiniz. 

 

HAIRFORTE SPRAY (PROCAPİL)

Procapil saç dökülmesini önlemek ve tedavi etmek için devrim niteliğinde, yeni bir yoldur. Kökten saçları güçlendirir ve saç dökülmesini önler. Saç folikülünün yaşlanma sürecine karşı savaşır ve saç dökülmesi sorununa doğal bir çözüm sunar. Procapil, saç dökülmesinin temel sebebi olan DHT tedavisinde önemli bir etken maddedir.

 

DHT, saç folliküllerinin daha uzun dinlenme sürelerine ve daha az büyüme sürelerine sahip olmalarına sebep olur, çünkü önemli besinlerin dermal papilla hücrelerine ulaşmasını engeller. Bu önemli besinlerden yoksun kalan kökler yüzünden, sağlıklı kıl oluşumu sağlanamaz ve sonunda da saç kıllarında azalma görülür.

 

Procapil, uzun veya kısa vadeli yan etkileri olmayan saç büyümesi için çok etkili doğal bir üründür.

 

HAIRFORTE SPREY, klinik olarak önerilen ve tavsiye edilen procapil dozajını içermektedir ve bu da, bu ürünü saç ekimi işleminden önce ve sonra da kullanılabilecek en iyi ürünlerden biri yapar. Hairforte Sprey, kalıtsal saç dökülmesine karşı geliştirilmiş olup en önemli özelliği de procapil içermesidir.

 

Hairforte, saçı besleyen ve güçlendiren kırmızı kore ginsengi, polygonum multiflorum, chinese angelica özütü de içerir :

– Saç ve saç derisini yumuşatır,

– Saç büyümesini destekler ve saç dökülmesini önler,

– Saç foliküllerini besleyerek yeni ve sağlıklı saç büyümesini ve uzamasını hızlandırır,

– Saçları güçlendirir,

– Parlak ve sağlıklı bir görünüm sağlar,

– UVB ışınlarından ve çevresel etkilerden korur.

 

 

Kullanımı :

– Yalnızca harici kullanım içindir.

– Saç dökülmesi bölgesindeki saç derinize 1 ml sprey uygulayın, 3 ay boyunca günde iki kez (Sabah – Akşam).

– Gözlere püskürtmeyin, gözlerinizden uzak tutun.

– Saç derinizde alerji, kızarıklık veya tahriş olması durumunda lütfen losyonu kullanmayı bırakın ve doktorunuzla ve Enbi Pharma ile temasa geçin.

– Losyonu oda sıcaklığında tutun.

 

 

XPECIA TABLET

 

Sağlıklı bir saç büyümesi için gerekli vitamin ve mineralleri tavsiye edilen dozlarda içerir. DHT’yi yani erkek tipi saç dökülmesinin ana nedenini bloke eder, engeller. Saç kalitesini artırır ve de saçların daha sağlıklı büyümesini sağlar.

 

XPECIA Erkek tercih etme nedenleri şunlardır:

– Sağlıklı saç ve saç derisi için gerekli tüm vitamin ve mineralleri içerir.

– Erkek tipi saç dökülmesinin başlıca nedeni olan DHT’yi (dihidrotestosteron hormonu) bloke eder.

– Saç kalitesini artırır.

– Anagen fazını uzatır.

– Saç sağlıklı büyümesini sağlar.

– Kilo almaya neden olmaz.

 

Kullanımı :

 

– XPECIA Erkek tabletleri sadece oral (ağızdan) kullanım içindir.

– Optimum sonuçlar için, ilk 1-2 ayda, hasta bu tableti günde iki kez ve sonrasında günde bir kez almalıdır.

– Tedavi süresi ve dozajı, hastanın ihtiyaçlarına ve sorunun ciddiyetine göre ayarlanmalıdır.

 

 

 

XPECIA tablet, saç dökülmesini önlemek ve sağlıklı saç büyümesini teşvik etmek için gerekli bileşenler olan biotin, çinko, magnezyum, gingko biloba ve Keratin ile birlikte Saw Palmetto da içerir.

 

 

Saç ekimi öncesinde ve sonrasında, Alman Papatyası, Saw Palmetto, Biotin, Panax Ginseng, Ginkgo biloba ve Procapil içeren sprey, şampuan ve gıda takviyelerini kullanarak saç ekiminin başarısını artırabilirsiniz ve saçlarınızı daha uzun süre koruyabilirsiniz.

 

 

Bu ürünleri de sadece saç ekimi yaptıran hastalar değil, aynı zamanda saç dökülmesi sorunu yaşayan ya da saçlarının daha sağlıklı daha kaliteli görünmesini isteyen herkes kullanabilir.

 

Kaynak : Enbi Pharma

www.enbipharma.com

Yorum yapılmamış