Saç Dökülmesi ile Mücadelede Isırgan Otlu Şampuan Kullanımı

Isırgan otunun şampuanların içeriğinde kullanılmasının sebebi, ısırgan otunun saç sağlığı açısından çok önemli faydalarının olmasıdır. Isırgan otu içeren şampuanlar, saç derisini güçlendirir, kepeği önler, daha da önemlisi saç dökülmesini engeller. Saç dökülmesi tedavilerine destek olması amacıyla da dermatolog doktorlar tarafından hastalarına önerilen bir şampuan çeşididir.

Öncelikle ısırgan otunun ne olduğunu ve ne gibi faydaları olduğunun anlatalım.

ISIRGAN OTU VE FAYDALARI

Isırgan Otu yaz aylarında çiçek açan, yıl boyunca yetişen otsu bir çiçek türüdür. Isırgan otu ısırgangillerden olup, çeşitli renkte, dişi ve erkek olmak üzere değişik türleri bulunan bir bitkidir. Isırgan otunun tohumları, kökü ve yaprağı ile bütünüyle faydalı bir bitkidir. Isırgan otunun yaprağında dikenimsi tüyleri bulunmaktadır.  Cilde değdiğinde bu tüyler, kaşıntı ve kızarıklık yapabilir ve de zaten ismini de bu özelliğinden almaktadır. Bu sebeple de çıplak elle bu bitkiye dokunmamaya özen göstermeliyiz.

Isırgan otu bugün alternatif tıpta ve doğal tedavilerde çokça kullanılan etken bir maddedir. Isırgan otu içeriğindeki vitamin ve mineraller ile bağışıklık sistemini güçlendirir,  vücut direncini artırır ve hastalıklara karşı korur. Aynı zamanda çeşitli kanser türlerinin (özellikle akciğer kanseri), romatizmal hastalıkların ve ağrıların,  şeker hastalığı, saç ve deri hastalıkların (uçuk, zona vb.)  iyileştirilmesinde yardımcı doğal tedavi yöntemi olarak kullanılır.

Isırgan Otunda  çok çeşitli vitamin ve etken maddesi vardır: A, C ve D vitaminleri, histamin, demir, potasyum tuzları, formik ve organik asitler  ile tohumlarında sabit yağlar, proteinler ve klorofil bulunmaktadır.

Peki bu kadar çok faydası olan, kanser ile mücadeleden, demir eksikliği tedavisinde kullanılmasına, şekeri düzenlemesine, cilt hastalıklarında iyileştirici etkisi olmasına kadar çeşitli faydaları olan bu otun saç için faydaları nelerdir ?

ISIRGAN OTU VE SAÇ SAĞLIĞI

Isırgan otu saç sağlına faydaları saymakla bitmez.  Isırgan otu saç sağlığı ve bakımında çok önemli bir bitkidir ve işte bu sebeple de günümüz dermokozmetik ürünlerinin de vazgeçilmezidir. Isırgan Otlu Şampuanlar, hem saç dökülmesine karşı, hem kepek ile mücadele için hem de daha canlı ve sağlıklı saçlar için tercih edilir. Isırgan otu içerisinde bulunan silis ve  kükürt sayesinde saçların daha parlak gözükmesine de yardımcı olur.

Saçtaki yağlanmayı azaltır ve de saç yağ dengesini korur. Bu sebeple de “tedavi dozunda” ısırgan otu içeren şampuanlar çabuk yağlanan saçlara da önerilmektedir.

Saçı tararken ya da kuaför işlemleri ile oluşan kırılmalar, dökülmeler engellenir.  Saçların  gürleşmesine yardımcı olur.  Bu sebeple ince telli saç tiplerine çok uygundur. Saç kıllarını kökten güçlendirir ve kalınlaşmasına yardımcı olur.

Isırgan otu ihtiva eden şampuanlar saç derisini güçlendirir.  Saç dersini canlı tutarak kepek oluşumunu önler. Kepek tedavisinde çok kullanılır.

Saç diplerini ve derisini güçlendiren ısırgan otu saç dökülmesini de engeller. Bu sebeple saç dökülmelerini önlemek amaçlı tedavilere destek amaçlı kullanımı tavsiye edilir. Ve hatta bir çok doktor tarafından da reçete edilir.

Saç derisinin güçlenmesi ile beslenen saç kökleri kuvvetlenir ve dökülmesi engellenmiş olur. Kökten beslenen saç ise daha canlı ve parlak bir görünüme sahip olur. Saç sağlığı için önerilen miktarlarda  ısırgan otu içeren şampuan ve sabunlar tam bir mucize görevi görür. Bu şampuan ve sabunları da hem kadınlar hem de erkekler güvenle kullanabilir. Eczanelerde satılan ürünleri almak tabi ki daha güvenlidir.

Isırgan otu saç dökülmesini engellemesinin, saç sağlığının korumasının yanı sıra daha önce dökülmüş saçların yeniden çıkmasına da yardımcı oluyor. Yeni çıkan saçların daha sağlıklı uzamasına ve dökülmemesine de destek olur. Ancak şu da bilinmelidir ki, saç dökülmesi tedavilerinde tek başına şampuanlar yeterli değildir. Şampuan kullanımı sadece tedaviye destek sağlar. Ciddi saç dökülmesi ve seyrelmesi sorunu yaşayan kişilerin, öncelikle multivitamin şeklindeki saç dökülmesini engelleyici ve yeni saç çıkmasını teşvik edici gıda takviyeleri tabletler kullanması (Xpecia, Menopecia, HP Biotin, …vb.), ve gerekirse o bölgelere dökülme karşıtı spreyler (Hairforte Sprey, Argan Yağlı Serum,…vb.) kullanması tavsiye edilir. İşte bu tedavinin destekleyicisi de şampuanlardır. Bu süreçte doğru şampuan seçmek önemlidir. Saç dökülmesi ile mücadelede sadece şampuan ya da sadece spreylere yönelmek yerine, tam bir tedavi ve bakım imkanı sunan tablet-sprey-şampuan setleri kullanmak çok daha hızlı ve etkili sonuç almanızı sağlayacaktır.

Isırgan otu, saç sağlığı bakımı ve onarımı açısından mükemmel bir bitkidir diyebiliriz. Isırgan otu içeren şampuanlar dünyanın her yerinde saç tedavilerinde yardımcı ürün olarak tavsiye edilmektedir. Düzenli kullanımı ile saç sağlığını sürekli olarak koruyabilirsiniz.

Isırgan Otu :

  • Kafa derisini korur ve aynı zamanda onarır, böylelikle saç derisindeki kaşıntıyı engeller.
  • Saç derisinin ölmesi ile oluşan pul pul dökülmeleri önler.
  • Kepeğe karşı etkilidir, kepek oluşumunu engeller.
  • Saç kökten uca güçlenir, böylece sağlıklı ve canlı bir görünüm ve hacim kazanır.  Saçın yıpranmasını azaltır.
  • Saç derisini koruyarak ve güçlendirerek saçlardaki tüylü ve bakımsız görüntüyü engeller.
  • Saçın sağlıklı uzamasına yardımcı olur, saç uzama süresini hızlandırır.
  • Saçtaki yağlanmayı azaltır. Saç ve saç derisi yağ dengesini korur.
  • İnce telli saçlara sahip olanlara ve de dökülme şikayeti olanlara özellikle tavsiye edilir, çünkü saçların kalınlaşmasına ve güçlenmesine yardımcı olur.

 

Kaynak : Enbi Pharma 

www.enbipharma.com

Saç Dökülmesine Karşı Isırgan Otlu Şampuan için 1 yorum yapılmış


Müjde Yetkin
28 Ağustos 2019

Bu şampuanı sipariş vermek istiyorum. Kapıda ödemeniz varmı
Dr. Atilla Kaya
Burası bir e-ticeret sitesi değil, satış yapan siteleri araştırmalısınız.