Şunu net söylemek gerekir ki hiç bir şampuan tek başına saç dökülmesini önleyip dökülen saçları geri çıkaracak kadar başarılı değillerdir. Daha doğrusu kullanış şekli zaten ürünün etki etmesine yeterli imkanı vermiyor. Bir çok medikal ve özellikli şampuan olmasına karşın hiç birisi saç dökülmesini durduracak etkiyi içeremezler.

Saç Dökülmesi İçin Şampuan

Durulama Süreci İle Etkisi bitiyor
Aldığınız ürüna adı, içeriği ne olursa olsun tüm etkisi saçınızı yıkayıp durulayana kadar olacaktır. Saçınızı durulayınca etki edecek ürün zerrecikleri kalmayacaktır. İşte bu kadar basit bir yöntemle bile saç dökülmesi sampuan ile tedavi edilemeyeci görülmeketdir. Yada farklı bir örnekle ele alalım. Erkeklerin sıkça kullandığı jöle, biryantin vs ürünleri saça uygulayıp 2 dakika sonrasında saçınızı yıkadığınızda jöle yada biryantinden herhangi bir etki kalmaz. Şampuanda böyledir temizler köpürür durularsınız uçar gider. 2-3 dakikalık süreçte yeterince verim alınmaz.

Saç Dökülmesi Spreyleri ve Şampuan Farkı
Spreylerde şampuana benzer bir ürün olsada içeriğindeki madde pahalı ve şampuana konmayacak kadar değerlidir. Procapil, Minoxidil yada Finasterid gibi bir ana maddesi olan o ürünler saçı yıkamak yerine özel aparatları ile saç derisine uygulanır. En can alıcı yönü ise saç kesinlikle yıkanmaz en az 4-6 saat boyunca o uygulanan sprey saç derisinde kalması gerekir. Bakınız şampuandan böylece ayrılmış oldular.

Şampuan ne işe yarar
Saç dökülmesi için tek başına yeterli olmasa bile destekleyici ürün olup medikal yani özellikli şampuanlarda Biotin, Saw Palmetto gibi içerikler olacabileceği için saç kalitesini artırır. Bunun dışınca Climbazol gibi maddeler ilede kepek, aşırı kepek ve seboreik dermatit şikayetlerini önleyebilir.

Saç Dökülmesi Sebebini Bulmalısınız
Cinsiyet ve kişiye göre değişen saç dökülmesi tipleri kesinlikle tespit edilip o yönde tedavi yöntemi uygulanmalıdır. Aşağıdaki linkten saç dökülmesi nedenleri hakkında detaylar bulunmaktadır. İncelemenizi tavsiye ediyorum.
http://www.sacdokulmesitedavisi.net/sac-dokulmesi-nedenleri

Saç Dökülmesi Şampuan için 1 yorum yapılmış


Hasan Demir
02 Mayıs 2014

Çok faydalı bir konu olmuş, insanlarımız genelde herşeyin kolayına kaçtığı için böyle oluyor biraz konu sahibine teşekkür ederim.