Climbazol  ( climbazole ) yoğun kepek olan hastalarda asıl sebep olan mantarların tedavisine özel geliştirilmiş bir tür mantar ilacıdır, bir çok ülkede ve Türkiye de şampuanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Aşırı kepeğin incelenmesinde malessezia furfur ve pyrosporum ovale mantarları olduğu görülür, tedavide bu mantarlara etkili ürünler tercih edilmelidir.

Climbazol den önce ketokonazol, itrakonazol adlı mantar ilaçları kullanılıyordu ancak uzun yıllardır kullanılmasına bağlı olarak mantarlar tanımış ve etkinliği eskiye göre daha az hale gelmiştir. Bu gurup ürünler yan etkileri sebebiyle genellikle haftada 2 defa kullanımla sınırlıdır.

Ağır yağlı egzama vakalarında görülen yoğun kepeğin tedavisinde egzamaya bağlı tedaviler uygulanmalı buna ek olarak şampuan kullanılmalıdır hastalığın tekrarını engellemek için de yoğun kepek tedavisi için önerilen şampuan kullanımına devam edilmelidir.

Burada şöyle bir sorun ortaya çıkıyor kullanımı rahatsız edici şampuanlar saçta parlaklığını kaybetme, kurutma gibi sorunlara sebep olmaktadır.Bu tür şampuanlar yerine günlük kullanıma uygun ama içinde mantarı öldüren şampuanlar tercih edilmelidir.Günlük kullanıma uygun kaliteli şampuan içeriği yanı sıra climbazol içeren şampuanlar diğer egzama şampuanları gibi tedavi etme etkileri yanı sıra saç kalitesini koruma ve saçı besleme özelliğine de sahiptir.

 Kepek için önerilen şampuanlarda olmazsa olmaz maddelerden biri de zink pyritiondur ve yoğun kepeğe önerilen her şampuanda mutlaka bulunur. Seboderm şampuanda zink piritionla birlikte klimbazol de vardır

 Climbazol İçeren Şampuanlar
Seboreik dermatit, saçlı deride mantar, aşırı kepek gibi sorunların çözümü için üretilmektedir. Bu hastalıkların tedavisinde en etkili maddedir. Bu hastalıkların tedavisi için önerilen diğer şampuanlardan (konazol, ketoral vs) farklı olarak gündelik kullanıma uygundur, her gün kullanılmasında hiçbir sakıncası yoktur. Bu hastalıklara sahip kişilerin ciltleri çabuk tahriş olduğu için içeriklerinde zararlı madde içermezler, bebe şampuanına yakın yapıdadır. Saçlı deriyi ve saçları kurutmaz ve besleyici özelliktedirler.

 Climbazol İçeren Şampuan Fiyatı
Genel fiyatlara yakındır, climbazolün fiyata etkisi olsa da pahalı ürünler değildir. 40-60 TL ye 300 ml lik şampuanlar vardır. Yurdışında satış fiyatları çok daha yüksektir. Yurt dışından Türkiye’ye ithal edilip satılanlar da eklenen vergiler sebebiyle pahalıdır.

 

hegor climbazole-sampuan-relieveseboderm-climbazolclimbazol-sampuan-oliproxfroixa-climbazol

 

Climbazol İçerenler için 188 yorum yapılmış


Serhat
10 Eylül 2020

Hocam benim yağlı egzama sorunum var yaklaşık 2-3 yıldır bi türlü kurtulamadım ve defalarca cildiyeye de gittim birkaç defa konazol kullamdım ama hala iyileşmedi ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olun

admin
16 Eylül 2020

Egzama tedavisi için Dermotto losyon ve sebooderm şampuan kullanabilirsiniz. Şikayetleeinizin yoğunluğuna göre haftada 2-4 kez uygulayın, beraberinde saç kalitesini artırmak,dökülmeye önlemek için xpecia tablet ve cildin iyileşmesi hızlandırmak için HP biotin 10 mg tablet başlayın.
Dr. Atilla Kaya

Mevlüt
06 Şubat 2021

Saçlarım günü birlik yağlanıyor. Saç kıl köklerim kırmızı. Klasik seboreik dermatit görüntüsü gibi değil. Hafif bir kepeklenme var. Kaşıntı çok fazla değil ama var. Saç dökülmem zaten Vardı 6 ay önce saç ektirdim ve bu sorunlarım başladı. Yağlılık hep vardı. Doktorum seboreik dermatit olduğunu söyledi verdiği ilaçlar pek işe yaramadı. Teşhiş yanlış olabilir mi hocam

admin
10 Şubat 2021

Merhaba,
Deematologa görürsünüz mü?

Özgür
29 Ekim 2021

Hocam iyi günler.Benim saçımda da son 2-3 senedir aşırı bir dökülme meydana geldi.22 yaşındayım.Seboroik dermatit rahatsızlığım var ama hiç ilaç kullanmadım.Saçım seyrekleşti ve saç telleri inceldi.Dökülen yerlerde tekrardan saç da çıkmıyor.Kardeşlerimde annemde ve anne tarafımda da bu rahatsızlık var.Onlarda da saç dökülmesi var.Nedeni bu hastalık mıdır ve tedavisinden sonra saçlarım geri çıkar mı bunu öğrenmek istiyorum.

admin
30 Ekim 2021

Merhaba,
uzun süre tedavi edilmeyen seboreik dermatit saç dökülmesine neden olur.
seboreik dermatit için: Dermotto losyon ve Seboderm şampuan kullanabilirsiniz.
Şikayetinizin derecesine göre haftada 2-4 defa Dermotto losyonu uygulayın.Bone takarak losyonu 3-4 saat saçlı deride bekletin. süre tamamlandığında Seboderm şampuan ile yıkayın.
saç dökülmesini önlemek ve kalitesini korumak için: Xpecia tablet günde 2 tane ve Biotin tablet 5mg günde 2 tablet kullanın
Op.Dr.Atilla Kaya

Emir
12 Kasım 2021

Hocam iyi günler öncelikle yaklaşık 5 aydır bu sorun var ben de saçimi 3 e vurmuştum ondan sonra 6 ay kısa saç sevdiğim için uzatmadım ama kullandığım ürünlere dikkat etmezdim sabun kullanırdım şampuan vs bu sorun olustu saç dokulmmem yoktu saçimi kazıttim yaklaşık 4 5 ay yine uzayana kadar dokulmem yoktu ama bu illet tekrar baş gösterdi şu an climbazole içerikli bi urun kullanmayı düşünüyorum saçlarım için tekrar kazitarak deriyi temizlemek adına yağlı hamurumsu bir şey ve saçı cansız yağlı mat gösteriyor kaslarımın arasında da bu sorunu farkettim siz ne önerirsiniz saç sakal kas icin iyi günler

admin
15 Kasım 2021

Dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsiniz. Beraberinde günlük 10 mg biotin kullanabilirsiniz. ciltte iyileşmeyi hızlandırır.